Expozícia významného rodáka. Venovaná životu a dielu skladateľa J. N. Hummela (1778 - 1837). Expozícia o živote a diele skladateľa J. N. Hummela (1778 - 1837) je v renesančnom záhradnom domci. Nachádza sa tu kolekcia hudobných nástrojov z jeho pozostalosti a ukážky notových záznamov jeho diel. Vstupenka platí aj pre Múzeum Arthura Fleischmanna.
Múzeum vinohradníctva sa nachádza na prízemí a v suteréne Apponyiho paláca. Disponuje bezbariérovým prístupom do jednotlivých miestností expozície. V ponuke pre návštevníka je pripravený systém - audio guide. Pestovanie hrozna a výroba vína zohrávali dôležitú úlohu v dejinách Bratislavy. Múzeum prezentuje dejiny vinohradníctva, pestovanie viniča, zber úrody i spracovanie hrozna na území mesta od staroveku až po 20. storočie. Predstavuje aj dve najvýznamnejšie bratislavské vinárske firmy Hubert J. E. a Palugyay, ktoré za svoju produkciu, najmä šumivého vína, získali mnohé medzinárodné ocenenia. Vstupenka platí aj do Múzea historických interiérov.
Múzeum je venované histórii opevnenia mesta, vystavené sú chladné zbrane, vojenská i turnajová výzbroj. Z najvyššieho poschodia je vchod na ochodzu veže, odkiaľ je výhľad na historickú časť Bratislavy a jej okolie. Vstupenka platí aj pre Múzeum farmácie - lekáreň U červeného raka.
Kto nemá rád vždy veselých šašov, ten nevie čo je zábava. Na hrad Devín zavíta už 19.5.2019 divadlo SpozaVoza. Dvaja šaškovia vám porozprávajú, zahrajú a zaspievajú príbehy čo oči nevideli a uši nepočuli. Začíname o 15:00 a opakujeme o 16:30 hod. Pre všetky šikovné ruky sú prichystané aj tvorivé dielne.
Spoznajte areál hradu Devín v novom kontexte. Hrad Devín nie je významný len svojou históriou, ale aj prírodnými podmienkami a je chráneným územím. Nachádza sa tu niekoľko chránených druhov rastlín a živočíchov európskeho významu. Pozývame vás ich objaviť.
Akcia nie je časovo obmedzená, Galéria mesta Bratislavy - Primaciálny palác
Stála expozícia. Pri rekonštrukcii budovy Primaciálneho paláca v roku 1903 bola za tapetami v predsieni Zrkadlovej siene objavená séria šiestich neznámych gobelínov, zobrazujúcich starú antickú povesť o Hero a Leandrovi, ktorá opisuje ich tragickú lásku...
V Bratislave máme tiež veľké množstvo kostolov a kaplniek, kde sa vykonávajú bohoslužby určené špeciálne deťom, resp. mládeži. Ponúkame vám zoznam práve tých miest.
Filmový kabinet je nový prehľadový cyklus o dejinách svetovej a slovenskej kinematografie. Tvoria ho projekcie vybraných diel raného filmu, snímok pred- i povojnového obdobia, nových vĺn a hnutí až po súčasnosť, spojené s výkladom filmu a odborným lektorským úvodom. Jeho domovským miestom je od januára 2013 Kino Lumière...
Stála expozícia prostredníctvom tabuľových malieb, sôch a reliéfov dokumentuje tri storočia (14. – 16. st.) výtvarnej aktivity našich predkov, tak ako sa zachovali v zbierkach Galérie mesta Bratislavy. Autorka koncepcie: Želmíra Grajciarová
Výchovno-vzdelávací projekt Hráme sa zdravo vznikol začiatkom roku 2007 ako reflexia na vyjadrenie vnútornej potreby podeliť sa o skúsenosti a poznatky v oblasti predškolskej pedagogiky s tými, ktorých sa priamo a primárne dotýka: deťmi a ich rodičmi.
Výstava predstavuje výsledky archeologického výskumu, ktorý realizoval MÚOP a SNM v r. 1981 – 1985 v priestoroch Pálffyho paláca na Panskej ul. 19. Z keltskej dielne na Panskej pochádza doteraz najväčší súbor technickej keramiky – 75 kovolejárskych téglikov a 22 dávkovacích platničiek – používanej na spracovanie a tavbu striebra
Akcia nie je časovo obmedzená, Múzeum mesta Bratislavy
Múzeum dejín mesta je opäť otvorené. Nachádza sa v komplexe budov Starej radnice. Kladie dôraz na prezentáciu dejín obyvateľov Bratislavy na pozadí historických udalostí.
Stála expozícia SNM - Archeologického múzea. Reprezentatívny výber zbierkových predmetov, ktoré najvýstižnejšie prezentujú Slovensko od praveku až po koniec stredoveku, ako územie s veľkou a bohatou históriou. Expozícia je sprístupnená aj zrakovo postihnutej populácii (hmatová línia, texty v Braillovom písme, zvukový sprievodca v slovenskom, anglickom, nemeckom a maďarskom jazyku).
Ponúkame informácie o produktoch predávaných v Crazy shopoch s cieľom informovať o rizikách a spôsoboch ako im predchádzať.
Viac informácií k dispozícii na nižšie uvedenom linku.
Akcia nie je časovo obmedzená, Slovenská národná galéria
Nestála expozícia zbierok SNG (sprístupnená verejnosti od 17. januára 2014) z obdobia gotiky a baroka ponúka návštevníkom netradičný pohľad na najvýznamnejšie artefakty 15. až 18. storočia. Kurátori: Dušan Buran & Katarína Chmelinová
Na prelome 19. a 20. storočia pôsobili mnohí vynikajúci umelci, ktorí spoluvytvárali tvár výtvarného umenia na Slovensku. Hoci žánre ako portrétna tvorba, krajinomaľba alebo zátišie si udržiavali svoje prioritné postavenie, vďaka novému pohľadu umelcov na svet a novému chápaniu a poslaniu umenia prešli zásadnými zmenami.
Stála expozícia, ktorej súčasťou sú: I. Príbehy slovenskej moderny. Slovenské výtvarné umenie 1918 - 1948, II. Fenomény v slovenskom výtvarnom umení v 2. polovici 20. storočia, Matej Krén: Pasáž, Alex Mlynárčik: Vila mystérií. Autorka koncepcie: Zsófia Kiss - Szemán
Galéria Horský park je od októbra 2012 nový verejný priestor programovo zameraný na vystavovanie veľkorozmerných exteriérových sôch významných slovenských umelcov...
Archeologické múzeum sa zameriava na získavanie, evidovanie, reštaurovanie, uchovávanie, prezentovanie a publikovanie archeologických nálezov na území Slovenska od praveku až po vrcholný stredovek. V bohatom zbierkovom fonde Archeologického múzea sa nachádza množstvo vzácnych nálezov z rôznych oblastí Slovenska od praveku až po novovek, ktoré pochádzajú najmä z vlastných archeologických výskumov.