Silvester 2017 - Vítanie Nového roka 2018

Silvester 2017
Bratislavčania a návštevníci hlavného mesta sa môžu na tešiť na odpočítavanie posledných sekúnd starého roka spojené so špičkovou svetelnou show v scenérii dunajského nábrežia.
Centrálnou zónou silvestrovských osláv bude Námestie Ľ. Štúra a Hviezdoslavovo námestie v Starom Meste.

Veľkým zážitkom pre návštevníkov bude určite originálna vizuálno-svetelná show s nadrozmernou svetelnou časomierou na Námestí Ľ. Štúra, ktorá bude odrátavať záverečné minúty starého roka. Spolu s unikátnou scenériou dunajského nábrežia tak vystupňuje vizuálny zážitok divákov kým presne o polnoci z lode na Dunaji odpálený tradičný bratislavský silvestrovský ohňostroj.
 

Odkazy


 
Kedy:
31.12.2017 22:00 - 1.1.2018 2:00
Kde:
Námestie Ľ. Štúra - Hviezdoslavovo námestie
Bratislava-Staré Mesto
Usporiadateľ akcie:
Hlavné mesto SR Bratislava, Mestská časť Bratislava-Staré mesto, o.z. Hlava 98
 
Program pripravili spoločne Hlavné mesto SR Bratislava, spolu s mestskou časťou Staré mesto. O dramaturgiu a réžiu programu sa postaralo o.z. Hlava 98.

„Sústredili sme sa na využitie nových technológií, aby sme starý rok odprevadili, ako sa patrí a nový rok privítali modernejšie a s väčšou parádou a venovali Bratislavčanom jedinečný zážitok, na ktorý sa len tak ľahko nezabúda. Verím, že sa nám to podarilo a do centra Bratislavy sa prídu počas silvestrovskej noci zabaviť desaťtisíce ľudí,“ zdôraznil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Bratislava sa tak opäť raz priblíži svetovým metropolám, kde svojim obyvateľom, návštevníkom a turistom ponúkne originálnu svetelno-hudobnú show v podobe najaktuálnejších trendov v digitálnom a svetelnom umení. Určite nepremeškajte tento vizuálny zážitok, kde sa svetelná architektúra spojí s hudbou a polnočným ohňostrojom a to všetko umocnené impozantnou scenériou dunajského nábrežia. Premiérový autorský koncept z dielne Bielej noci, mimoriadne úspešného bratislavského festivalu v spolupráci so svetelným štúdiom SHOWMEDIA bude tým najlepším štartom do nového roka!

Bratislavčania, ale aj návštevníci z blízkeho či ďalekého okolia sa môžu prísť do centra mesta zabávať už od 22:00 h. Mestská časť Bratislava Staré Mesto pripravila na Hviezdoslavovom námestí „warm-up party“ v podobe didžejského pódia, kde môžu návštevníci preklenúť čas čakania na polnočný ohňostroj. Diskotéka pod holým nebom na námestí potrvá od až do cca 2 hodiny po polnoci.
   
„Rozhodli sme sa pokračovať v novom koncepte a sústrediť zábavu na jedno miesto. Voľba padla na Hviezdoslavovo námestie a Námestie Ľ. Štúra v mestskej časti  Staré Mesto, s ktorým sme tiež spolupracovali na prípravách tohtoročného Silvestra. Odtiaľ je to už len čoby na skok k Dunaju, odkiaľ odpálime veľkolepý ohňostroj vo forme audio-vizuálnej show, ktorá sa, verím, stretne s veľkým ohlasom u všetkých, ktorí sa rozhodnú privítať Nový rok v meste,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.  

Zaujímavosťou je, že po prvýkrát od roku 1998 ostane počas silvestrovskej noci na Hlavnom námestí vianočný stromček, ktorý bol v minulosti vždy ihneď po vianočných sviatkoch demontovaný, pretože bol prekážkou pre stavbu silvestrovského pódia. 

O bezpečnosť a nerušený chod silvestrovskej noci sa budú starať posilnené hliadky mestskej a štátnej polície spolu s pracovníkmi strážnej služby a zdravotníkmi.

Zároveň mesto upozorňuje, že podľa VZN z minulého roka o pyrotechnike je prísne zakázané akékoľvek používanie voľne dostupnej pyrotechniky.


Popis audiovizuálnych efektov:

Geometry_ Audio-vizuálna priestorová show
Úvodnú pasáž pred polnocou a odpočítavanie posledných sekúnd roka 2017 umocní špičkové vizuálne intro.
Priestorová svetelná inštalácia vytvorená na mieru pre túto príležitosť využíva najmodernejšie svetelné a laserové technológie a vygraduje až do pôsobivého ohňostroja.

Svetelné intro i ohňostroj sú ozvučené originálnou autorskou hudobnou stopou, ktorú vytvoril hudobník Dalibor Kocián známy pod menom STROON.   www.stroonmusic.net

LED odpočítavadlo posledných minút roku 2017
Slovenskí grafici, dizajnéri a vizuálni umelci vytvorili pre Bratislavu špeciálne svetelné odpočítavadlo, ktoré po prvýkrát odštartovalo novoročný ohňostroj nad Dunajom na Silvestra 2016. Ide o nadrozmerný svetelný objekt vyrobený na mieru pre túto príležitosť. Pozostáva z nápisu Bratislava a z inteligentne ovládanej časti digitálnych hodiniek (štyri čísla). Objekt je dielom svetelného dizajnéra Róberta Farkaša podľa autorskej slovenskej typografie z dielne Michaely Chmelíčkovej.
Toto odpočítavadlo sa postupne stáva tradičnou vizuálnou dominantou bratislavských silvestrovských osláv.

Ohňostroj 
Bude tradične odpaľovaný z plavidla na Dunaji v úrovni Námestia Ľudovíta Štúra , avšak vo vynovenom dizajne v trvaní približne 8 minút. 


Ďalšie organizačné informácie: 


Na 6 kontrolovaných vstupoch na Hviezdoslavovo námestie budú príslušníci policajných zložiek dohliadať na to, aby návštevníci do centrálnej zóny v Starom Meste vstupovali bez akýchkoľvek nebezpečných predmetov (napr. sklenené fľaše, ostré a nebezpečné predmety a pod).

Kontrolované vstupy sa budú nachádzať:
1. križovatka ulíc Laurinská ul. – Rybárska brána (pri Čumilovi)
2. križovatka ulíc Mostová ul. – Medená ul.
3. Palackého ul. od Kúpeľnej ulice
4. Jesenského ulica (vedľa SND)
5. Gorkého ul. pri Poštovej banke (za SND)
6. Hviezdoslavovo nám. od Americkej ambasády po roh Strakovej ul.

Súčasne mesto vyzýva všetkých, ktorí sa chystajú oslavovať Silvester v meste, aby v prípade dopravy uprednostňovali MHD pred automobilovou dopravou. Vzhľadom na dopravné obmedzenia, ktoré takéto podujatie vyžaduje sa tak vyhnú nechceným komplikáciám v dôsledku dopravných obmedzení.

Pre automobilovú dopravu bude uzatvorené Vajanského nábrežie a Nám. Ľ. Štúra od 23:00 a premávka opäť obnovená po 02:30 h. MHD bude posilnená a premávať v špeciálnom režime. Informácie o premávke spojov budú uverejnené na stránke Dopravného podniku Bratislava aj webovej stránke Bratislavy.

Čistota v meste bude počas silvestrovskej noci zabezpečovaná priebežne. Ihneď po skončení ohňostroja na nábreží Dunaja začnú upratovacie čaty s jeho čistením, aby ho uvoľnili pre dopravu a postupne do rána bolo upratané celé centrum mesta. 


DOPRAVA MHD počas Silvestra 31.12.2017 – 1.1.2018

Vozidlá MHD budú zabezpečovať premávku ako v dňoch pracovného pokoja.
31.12.2017 približne od 19:30 bude vylúčená premávka električiek na Mostovej a Jesenského ulici a približne od 22:00 bude vylúčená aj autobusová a električková doprava z Vajanského a Rázusovho nábrežia z dôvodu osláv vítania Nového roka 2018.


Úprava trás liniek MHD od 19:30 po uzavretí Mostovej a Jesenského ulici:

Linky č. 4 a 8. budú presmerované cez Kapucínska ulicu a cez tunel.

Linka č. 4 smer Dúbravka: Zlaté piesky, Trnavské mýto, Krížna, Špitálska, Námestie SNP, Kapucínska, tunel, Nábr. arm. gen. Svobodu, Botanická, Karlova Ves, Dúbravka

Linka č. 8 okružná trasa: RUŽINOV, Záhradnícka, Trnavské mýto, Krížna, Vazovova, Blumentál, Radlinského, Obchodná, Kapucínska, tunel, Nábr. arm. gen. Svobodu, MOST SNP, Rázusovo nábr., Vajanského nábr., Šafárikovo nám., Štúrova, Námestie SNP, Obchodná, Radlinského, Blumentál, Vazovova, Krížna, Trnavské mýto, Záhradnícka, RUŽINOV

Úprava trás liniek MHD od 22:00 po uzavretí Vajanského a Rázusovho nábrežia:


Linka č. 4 obojsmerne: cez Námestie SNP, Kapucínsku, tunel

Linka č. 8 skrátená okružná trasa: RUŽINOV, Záhradnícka, Trnavské mýto, Špitálska, Námestie SNP, Obchodná, Blumentál, Vazovova, Krížna, Trnavské mýto, Záhradnícka, RUŽINOV

Linka č. 29 
smer Opletalova, VW5: z Pribinovej po trase Landererova, Most Apollo, Einsteinova, Panónska cesta, Most SNP, nástupište linky č. 30 v obratisku Most SNP, Nábrežie arm. gen. Svobodu a ďalej po svojej trase
smer Nové SND: z Nábrežia arm. gen. Svobodu doľava, do obratiska Most SNP na výstupište linky č. 70, výjazd na Nábr. arm. gen. Svobodu cez nástupištia liniek č. 30 a 37 bez zastavenia, ďalej na Most SNP, Einsteinova, Most Apollo, Landererova, Dostojevského rad a od zastávky „Twin City“ po svojej trase

Linka č. 50 smer OD Slimák: AUPARK, Krasovského, vzostupnou rampou na Jantárovú cestu, Bosákova, železničné priecestie Pri Starom háji, Einsteinova, Most Apollo, Landererova, Pribinova a od zastávky „Malá scéna“ po stálej trase

Linka č. 70 v centre mesta premávka po skrátenej trase, vodiči za zastávkou „Twin city“ na Dostojevského rade a priamom prejdení križovatkou Landererova odbočia doľava na ulicu Krupkova, kde majú náhradnú konečnú zastávku „Nové SND“
smer Podunajské Biskupice : vodiči z ulice Krupkova odbočia doprava na Pribinovu ulicu a opäť doprava na Dostojevského rad, kde sa od zastávky „Malá scéna“ napoja na svoju trasu - tu dodržia odchody podľa cestovného poriadku

Linka N33 
smer Dlhé diely: z Dostojevského radu, od zastávky „Twin City“ po trase Landererova, Most Apollo, Einsteinova, Panónska cesta, Most SNP, nástupište linky č. 30 v obratisku Most SNP, Nábrežie arm. gen. Svobodu a ďalej po svojej trase
smer Hlavná stanica: z Nábrežia arm. gen. Svobodu doľava, do obratiska Most SNP na výstupište linky č. 70, výjazd na Nábr. arm. gen. Svobodu cez nástupištia liniek č. 30 a 37 bez zastavenia, ďalej na Most SNP, Einsteinova, Most Apollo, Landererova, Dostojevského rad a od zastávky „Twin City“ po svojej trase.

Pridanie nočných električkových liniek MHD počas Silvestra:
Linka č. N5 premávka obojsmernej po štandardnej trase linky č. 5 Dúbravka - tunel - Rača.

Linka č. N8 premávka medzi zastávkami Astronomická (Ružinov) a „Poštová-Martinus“ (Obchodná ulica) po trase linky č. 8. Od uvedenej zastávky už s označením linky N10 cez Námestie SNP, Kamenné námestie, Špitálsku, Krížnu, Trnavské mýto, Vajnorskú do Vozovne Jurajov dvor. 

Linka č. N10 premávka z Vozovne Jurajov dvor v smere do mesta po trase: Vajnorská, Trnavské mýto, Krížna, Špitálska, od zastávky „Kamenné námestie“ už s označením linky N8 v smere Ružinov cez Námestie SNP, Obchodnú, Radlinského, Vazovovu, Krížnu, Trnavské mýto, Záhradnícku, Ružinov.

1.1.2018
- premávka bude ako v dňoch pracovného pokoja. Nebude premávať linka č. 69. Prvé odchody z konečných zastávok z centra mesta približne od 06:30, resp. cca o 07:00 z okrajových častí mesta.


Silvester 2017Silvester 2017 plagát
Silvester 2017 plagát
 

Typ akcie:
  • Festivaly
  • Happening
  • Party
  • Program primátora
Kontakt: Marek Papajčík
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 19.12.2017 / 19.12.2017
 

Kontext

 

Výpis akcí dle názvu

 

Kalendár akcií

 

<< September 2020 >>

Aktuálny mesiac neobsahuje žiadne akcie.

týždeňPoUtStŠtPiSoNe
35. týždeň31123456
36. týždeň78910111213
37. týždeň14151617181920
38. týždeň21222324252627
39. týždeň2829301234
40. týždeň567891011

Cesta: Titulka


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém