GHYMES , Dom kultúry Zrkadlový háj

hudba
ZMENA TERMÍNU KONCERTU!

ZMENA TERMÍNU KONCERTU!
GHYMES - pôvodný termín 26.10.2017 o 19:00 hod. / DK ZRKADLOVÝ HÁJ

Termín koncertu GHYMES, ktorý sa mal konať dňa 26.10.2017 o 19:00 hod. v DK Zrkadlový háj
je z technických príčin ZMENENÝ!

Koncert sa uskutoční v novom termíne: 1.03.2018 o 19:00 hod. v pôvodnom mieste konania.

Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti.
Klienti, ktorým zmena nevyhovuje, môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste,
kde si ich zakúpili najneskôr do 19.11.2017!

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu.
Za pochopenie ďakujeme.


Koncert známej maďarskej hudobnej skupiny
Miesto : DK Zrkadlový háj , 01.03. 2018 o 19:00 h.

GHYMES

Hudobnú skupinu Ghymes založili v roku 1983 bratia Szarkovci.
Uplynulé roky znamenali pre Tamása a Gyulu Szarku akýsi „očistec“; k ľudovým motívom pridali vlastné tvorivé ambície, vďaka čomu vznikla jedinečná autorská tvorba - „hudba Ghymes“. Rytmy nadobudli ešte priliehavejší, výraznejší charakter a tradičné hudobné obohatili saxofón a bicie, pričom sa zrodili zaujímavé improvizácie.

Ghymes čerpá inšpiráciu z koreňov maďarskej, stredoeurópskej i východoeurópskej ľudovej hudby. Jeho hudba sa pokúša poodhaliť to, v čom sú si ľudia navzájom podobní a nie to, v čom sa odlišujú. Túto vzájomnú podobnosť sa hudobníkom darí objavovať pri každej príležitosti, čoho dôkazom boli a sú vrelé prijatia na koncertoch v krajinách reprezentujúcich najrozmanitejšie kultúry a rasy (Japonsko, Fínsko, Maďarsko, Francúzsko, Švajčiarsko, Rakúsko, Irak, Jordánsko, Španielsko, Grécko, USA, Kanada).

Skupina priznáva, že podmienkou a predpokladom jej úspechu je energia a čaro živej hudby, znejúcej v danom okamihu. Rozmanitosť a originálnosť interpretačného prejavu súčasne symbolizuje úprimnosť a srdečnosť, ktoré pramenia z hĺbky ľudskej duše i cestu za poéziou, takou charakteristickou pre repertoár Ghymes-u.

Citácie:

„Ghymes presne vie odkiaľ sme prišli a kam smerujeme. S nimi sa naša minulosť pripomína našej budúcnosti. Ghymes je autentická a popritom moderná hudba. V ich piesňach naraz oslobodzuje a zaväzuje voľná improvizácia a pentatonika s prísnymi pravidlami. Čistota a prasila. Ghymes prichádza z každej strany, ale smeruje presne do stredu nášho stredoeurópskeho srdca.” (Gábor Radics - est.hu)

„Základom úspechu Ghymesu je hudobná dúha, ktorá sa stále objavuje pri zaznení ich muziky a ktorú napnú na naše nebo medzi prežitou a životodarnou tradíciou a dneškom. Počas tohto sa meníme aj my, šťastní poslucháči, stávame sa lepšími, spájame sa, ako Maďari domáci a žijúci za hranicami, ako Európania. Po ich koncertoch viac milujeme svojho partnera, rozhodneme sa, že budeme viac dávať pozor na svoje deti, a nie len seba prijímame takých, akí sme, ale aj zlého suseda. Stávame sa teda šťastnejšími, našu vieru posilňuje muzika Ghymesu, a toto je to najviac, čo nám muzika a táto čarovná kapela môže dať. (László Kelemen, hlavný riaditeľ Domu tradícii)

„Ich muzika založená na koreňoch maďarskej a východoeurópskej ľudovej hudby im priniesla vynikajúce úspechy v návštevnosti ich koncertov, v predaji ich albumov, ako aj v žánrovom a umeleckom vnímaní ich práce. V umení nemáme žiadne záruky. Nemáme záruku, kto po koľkých rokoch cvičenia bude mať aký úspech, ak vôbec bude úspešný, práca, ktorú sme investovali do umenia sa potvrdzuje až smerom späť. Iba smerom späť vidno výsledky vytrvalej práce počas dvoch desaťročí, ako aj optika, ktorá spolu s talentom a vytrvalosťou zapríčinili, že z milovníka poézie sa stal básnik, z muzikanta tanečných domov skladateľ, a z bývalých študentov pedagogickej fakulty sa stali interpreti, a čo sa pošťastí len málokomu: práca im priniesla svoj vlastný, s nikým nezameniteľný, originálny tón a hudobný svet. Vlastný tón, ktorý je výsadou vyvolených, je znakom skutočnej osobnosti! Osobitý tón, ktorý môžeme sledovať na niekoľkých ako tuctoch platní, vlastný súčasný tón, ktorý vytyčuje umeleckú cestu pokračovania. Na toto sa poslucháči vždy môžu spoľahnúť, je to istota, ktorá Ghymesu predá lístky na koncerty už v predpredaji, a je to aj umelecká hodnovernosť, ktorá produkuje množstvo zlatých a platinových platní. Je to niečo, čo v čoraz viac rozširujúcej sa Európe s istotou označuje pôvod, je to ako najlepšia valuta – maďarská! (Miklós Malek)
 
Kedy:
1.3.2018 19:00
Kde:
miesto nie je uvedené

Typ akcie:
  • Koncerty
Kontakt: Mgr. Andrej Alberty
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 17.8.2017 / 17.8.2017
 

Kontext

 

Výpis akcí dle názvu

 

Dalšie zdroje

 
vianoce
 

Kalendár akcií

 

<< December 2017 >>

PoUtStŠtPiSoNe
48. týždeň27282930123
49. týždeň45678910
50. týždeň11121314151617
51. týždeň18192021222324
52. týždeň25262728293031
1. týždeň1234567

Cesta: Titulka


Informácie v päte

web & design , redakčný systém